Zabawki które kochają chłopcy

Jakie są najlepsze zabawki dla chłopców?

Jakie są najlepsze zabawki dla chłopców?

Zabawki są niezbędne do rozwoju zręczności, drobnych umiejętności motorycznych i zdolności poznawczych. Polskie sklepy posiadają mnóstwo zabawek do wyboru. Jak wybrać spośród takiej różnorodności? Polecamy kierować się wiekiem, charakterem i upodobaniami dziecka.

Jak wybrać zabawkę dla chłopca

Niemowlę w najlepszym wypadku nie będzie zainteresowane podniesieniem skomplikowanego zestawu konstrukcyjnego, a pięciolatek będzie się bawił wieżą z kostek. Aktywnemu dziecku trudno jest długo siedzieć nad układanką, a to, które lubi bawić się w samochodzie i garażu, nie przepada za modelarstwem i rysowaniem. Dzieci są różne, dlatego  wybierając zabawki dla chłopców, trzeba zwrócić uwagę na to, czym interesuje się nasz syn.

Zabawki dla niemowląt i dzieci do 2 roku życia

Dopóki dziecko nie raczkuje i nie biega, można je zabawić matą ze specjalnymi łukami i zawieszonymi na nich zabawkami. Czasami maty te wyposażone są również w moduł dźwiękowy. Możesz puszczać swojemu chłopcu różną muzykę. Maty do gryzienia i inne zabawki do żucia – szczególnie przydatne przy ząbkowaniu.

Podstawowym celem zabawek jest rozwój sensoryczny, dziecko poznaje otaczający go świat, uczy się wchodzić w interakcje z przedmiotami i ludźmi. Z tego powodu piramidy różnych formatów, miękkie szeleszczące kostki i sortery to tak naprawdę pierwsze pomoce naukowe dziecka. W ten sposób chłopiec uczy się rozróżniać kształty, kolory, ciężary, dźwięki.

Zabawki dla dzieci w wieku 4-5 lat

Rozwój intelektualny postępuje szybko, dlatego ważne jest, aby dawać dziecku do myślenia: książki, zestawy konstrukcyjne (można dodawać mniejsze lub bardziej skomplikowane elementy), zestawy edukacyjne, karty do zapamiętywania słów, kostki z literami i cyframi. Puzzle rozwijają myślenie przestrzenne i wyobraźnię, a gry planszowe to także pretekst do spędzenia dobrej jakości czasu z rówieśnikami lub rodzicami.

Zestawy torów samochodowych, garaży, samochodów bezwładnościowych, zabawkowego pociągu z lokomotywami i samochodami, robotów, samochodów na zdalne sterowanie i innych zabawkowych pojazdów zachwycą chłopca, który interesuje się techniką.